Orange Pink and Black Yard Sale Yard Sign

Dula?                                                                                                                                                                                                                                  mms 20180102

slovo řeckého původu označující ženu – pečovatelku

Pomocná síla nebo anděl? Obojí. Pomáhá u porodu. Pomáhá rodící ženě nikoliv zdravotníkům. Lékař by měl přicházet když je třeba léčit, když porod neprobíhá dobře, když nastanou komplikace.

Drží ochrannou ruku nad rodící ženou a provází ji její bolavou cestou k nejhezčímu okamžiku v životě. Snaží se, aby rodičce byla splněna přání, která vyslovila před porodem, aby porod proběhl právě tak, jak sama rodička chtěla. Dulí doporučení a podpora vždy vychází z osobního postoje a přání rodičky. Má v popisu práce co nejvíce zpříjemnit ženě všechny doby porodní, poradí jak si ulevit od bolesti, snaží se pro rodičku zajistit soukromí, třeba když si nepřeje velké množství zdravotníků na porodním sále. Pomáhá rodičce soustředit se na práci k porodu, odpoutat se od všeho rušivého a ponořit se sama k sobě a svému miminku.

Uklidňuje a povzbuzuje.

Těhotnou ženu objektivně informuje, seznamuje ji s různými možnostmi v dané situaci a říká jaké jsou výhody i nevýhody každé z nich. Rozhodnutí kterou cestou se vydat je na samotné rodičce.

Skoro na všechno okolo porodu zná odpověď jen ne na to kdy „konečně“ už to skončí, jak dlouho bude porod trvat se nedá předem odhadnout. Každý porod je jedinečný a jiný.


Co nabízím?

Dulí doporučení a podpora vždy vychází z osobního postoje a přání rodičky.
Připravím i doprovodím rodičku k porodu, pomůžu v šestinedělí (ať už je to kojení, péče o miminko, šátkování, bezplenkování nebo pomoc s domácností, příp. hlídaní dětí). Věřím v intuitivní sílu každé ženy a přirozenou schopnost porodit a ráda v tomto poskytnu svou podporu. Jsem ze Zdiměřic (Jesenice u Prahy), působím v Praze a Středočeském kraji. Mám zkušenosti z porodnic v: Podolí, U Apolináře, Motole, na Vinohradech, Krči, na Bulovce, Rakovníku, Kladně, Kolíně, Neratovicích, Mělníku, Hořovicích, Benešově, Příbrami, Roudnici nad Labem, Jablonci nad Nisou. Mluvím anglicky a rusky.

                                                                                                                                                                                                                                       32492061 10216341431754364 8328370555392622592 n