Rodičky napsaly

Lenka je studnicí vědomostí a zkušeností. Byla mi poslední týdny před porodem velikou oporou, kdy jsem s ní sdílela především "zážitky" z poradny, své strachy, obavy... A jsem jí neskonale vděčná za její totální nasazení a empatii během porodu, při kterém též bděla nad mými porodními přáními. Porod vnímám jako zásadní, transformační životní událost, u které je důležité mít ty správné osoby a tou Lenka rozhodně je.

Porod druhého syna proběhl v březnu 2022 podle mých přání a velkou zásluhu na tom měla dula Lenka Trešlová. Po dlouhé úvaze jsem se rozhodla pro Centrum porodní asistence (CPA) na Bulovce. Dula Jitka Čejková mi doporučila, at oslovím dulu Lenku Trešlovou, protože je výborná a na Bulovce je jako doma.

I cannot recommend Lenka strongly enough! I am so glad that she was our doula for the birth of our first child.
Lenka was with us every step of the way.

S přítelem jsme moc rádi, že jsme v průběhu mého prvního těhotenství narazili právě na Lenku. V těhotenství jsme s ní absolvovali 4 přípravné lekce, díky kterým jsme se mohli alespoň teoreticky připravit na porod a dobu bezprostředně po něm. Dozvěděli jsme se také, kdy odjet do porodnice, jak tlumit bolest při porodu, techniky Spinning Babies a určili jsme si, co bychom od ní při porodu očekávali.

Zvolit si Lenku jako svou dulu pro můj první porod bylo rozhodně nejlepší rozhodnutí, které jsem mohla udělat. Od individuální přípravy na porod, která proběhla u nás doma a měli jsme tak s manželem prostor na všechno se ptát a vše si v klidu projít, až po samotný porod - Lenka pro nás byla dokonalým průvodcem. Vlastně si ani nedovedu představit, jak by to vypadalo, kdyby s námi u porodu nebyla.

Z porodu jsem měla velký strach a z toho důvodu jsem si vybrala porodnici Na Bulovce, pro její více osobní přístup. Přála jsem si mít svou porodní asistentku, ale když to vypadalo, že žádná nebude mít v mém termínu porodu čas, úplnou náhodou jsem narazila na seznam dul, které spolupracují s Bulovkou a na úžasnou Lenku. 
Společně jsme se před porodem setkaly 4x v rámci předporodní přípravy, z toho 2x byla lekce i za přítomnosti manžela.

Na druhý porod jsem si přála dulu, která mi bude oporou a to se mi díky Lence splnilo. Potkaly jsme se párkrát před porodem, Lenka mi pomohla s porodním plánem. Věděla, co chci a co nechci, vše jsme prodiskutovaly předem.

Ještě před otěhotněním by mě nenapadlo, že budu mít u porodu dulu. Vlastně ještě několik let zpátky jsem ani nevěděla, co taková dula vlastně dělá. Mít Lenku u svého prvního porodu ale považuji jako jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem udělala.

DULA LENKA

Bylo to mé nejlepší rozhodnutí, projít porodem s dulou Lenkou. S Lenkou jsme prošli předporodní přípravou a naším prvním porodem. Její přítomnost a zkušenosti pomohly projít celým procesem, jak přípravy na příchod miminka, tak jeho narozením.

Když jsem otěhotněla, měla jsem jasno v tom, že si budu chtít zajistit co nejpohodovější průběh celého těhotenství a také co nejpohodovější porod pro sebe a své miminko. S kamarádkami jsem řešila výběr porodnice, s ohledem na to, že jsme nechtěli jet nikam mimo Prahu, tak Bulovka byla jasnou volbou. K tomu jsem chtěla mít někoho, kdo by mi byl v průběhu porodu oporou a dostala jsem tip právě na Lenku, která s Bulovkou spolupracuje.